۸ نکته برای تهیه بهترین کافه سرد (روش غوطه وری)


۱- قهوه خود را عاقلانه انتخاب کنید

فرقی نمی کند دانه های کامل قهوه بخرید یا قهوه را قبلاً خرد کرده اید. آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد این است که شما یک قهوه با کیفیت خوب انتخاب می کنید تا بتوانید با دم کردن سرد بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

این بدان معنا نیست که شما باید گرانترین قهوه را بخرید و بخرید ، درعوض باید قهوه های مختلفی را امتحان کنید تا زمانی که کسی را پیدا کنید که مناسب سلیقه شما باشد.

۲- نسبت آب به قهوه مناسب را پیدا کنید

یکی از مزایای از دم سرد همه کاره بودن آن است، آن را می توان هم گرم و گرم و در بسیاری از روش های مختلف مصرف می شود.

نسبت منظم ۱۵: ۱ (آب به قهوه) است به این معنی که اگر می خواهید ۱ لیتر قهوه (۱۰۰۰ میلی لیتر) دم کنید به ۶۷ گرم قهوه خاکی نیاز دارید.

این تنها استاندارد برای یک دم سرد به طور منظم است.

اگر می خواهید قهوه را غلیظ کنید باید ۱۰: ۱ باشد یا اگر می خواهید یک قهوه سبک تر تهیه کنید می توانستید آن را ۱۸: ۱ انجام دهید ، توصیه من این است که تا زمانی که نسبت مناسب را پیدا نکنید باید آزمایش کنید.

۳- روست مناسب را برای خود انتخاب کنید

بسته به طعم و مزه ای که به دنبال آن هستید ، نوع روست شده ای است که شما نیاز به خرید آن دارید. روست های تیره تر دارای طعمی تلخ تر و دودی تر و سبک تر دارای طعم میوه ای تر و گل تر هستند.

همچنین ، هرچه روست سبک تر باشد ، کافئین بیشتری نیز خواهد داشت ، این اتفاق می افتد زیرا درجه حرارت بالا تمایل دارد کافئین را در روست های تاریک بسوزاند.

توصیه من این است که روست های مختلف را امتحان کنید تا اینکه یک / چیز مناسب را برای خود پیدا کنید.

۴- حتما از آسیاب مناسب استفاده کنید

برای بهینه سازی استخراج قهوه هنگام دم کردن سرد ، حتماً شکرهای درشتی را بخرید یا اگر در خانه آسیاب می کنید ، حتماً آنها را درشت خرد کنید. بافت باید شبیه به شکر باشد.

در تصویر زیر شما می توانید به عنوان مثال برخی دلایل به شما راهنمایی را ببینید. به یاد داشته باشید ، شکرهای درشت و آب سرد مساوی با استخراج خوب است.

۵- صبر مهم است

بسته به روش و دستگاه قهوه ساز که برای خنک کردن از آن استفاده می کنید ، ۴ تا ۲۴ ساعت طول می کشد تا مراحل دم کردن آن تمام شود. بنابراین شما باید صبور باشید.

تفاوت بین دم کردن سرد و دم کردن معمولی در این است که دم کردن سرد به جای دمای زیاد برای دم کردن از زمان استفاده می کند ، بنابراین به یک نوشیدنی متعادل تر و کم اسیدی تر می رسید.

خبر خوب این است که می توانید یک قوری بزرگ برای کل هفته درست کنید تا مجبور نشوید روزانه تولید کنید.

۶- ذخیره سازی

اگر می خواهید بیشتر از سرما استفاده کنید باید آن را در یخچال خود قرار دهید، به این ترتیب تا ۷ روز تازه خواهد ماند.

اگر قهوه ساز شما در یخچال شما قرار نمی گیرد ، نگران نباشید. به محض تمام شدن دم کردن قهوه کافی است آن را درون ظروف بسته شده کوچکتر ریخته و درون یخچال قرار دهید ، به این ترتیب تازه می ماند.

۷- از آب مرغوب استفاده کنید

مگر اینکه در مکانی زندگی کنید که آب شیر با کیفیت عالی نباشد ، آنگاه باید آن را فیلتر کنید یا از منبع دیگری استفاده کنید.

از آنجا که تقریباً ۹۹٪ قهوه آب است ، باید حتماً از آبی استفاده کنید که بتواند بهترین نتیجه را از قهوه بدست آورد ، در غیر این صورت ، خطر پنهان کردن یا از بین بردن طعم دهنده های قهوه را به خطر می اندازید.

۸- برای دم کردن بصورت سرد از فرانسه پرس یا روش های دیگر استفاده کنید

اگر شما یک فرانسه پرس دارید ، می توانید از روش سرپایی استفاده کنید ، با استفاده از نسبتی که قبلاً به شما دادیم. فقط کافی است قهوه ها را در فرانسه پرس قرار دهید ، آب سرد بریزید ، با یک قاشق مخلوط کنید و حداقل ۱۶ ساعت صبر کنید.

شما می توانید از روش های اساسی دیگر مانند قراردادن در یک شیشه در بسته یا دیگر ظروف آب بندی شده استفاده کنید و سپس درب آن را ببندید ، اگرچه روش بهینه برای امتحان کردن نیست ، اما اگر حس کنجکاوی دارید از آن استفاده کنید و مطمئن نیستید که آیا دم کردن سرد دارید دم کردن قهوه ساز یا نه. فقط به یاد داشته باشید که اگر از سازنده مخصوص آب سرد استفاده می کنید ، نتیجه خیلی بهتر خواهد شد.

نتیجه

همانطور که قبلاً گفتیم ، دم کردن یک نوشیدنی واقعاً همه کاره است که برای بسیاری از قالب ها مانند قهوه یخ زده ، کوکتل های قهوه و حتی نوشیدنی های گرم بسیار مفید است.

دم کردن سرماً واقعا ساده است اگر فقط صبر داشته باشید که زمان دم کردن را تحمل کنید. به من اعتماد کنید ، ما می دانیم که صبر کردن برای آن زمان سخت است ، ما همچنین قهوه را خیلی دوست داریم پس صبور باشیم. اما اگر بتوانید آنرا درست کنید ، ارزش آن را دارد که ارزش آن را داشته باشید.

اگر شما عاشق Cold Brew هستید اما محدودیت زمانی را دوست ندارید ، گزینه دیگری وجود دارد که به آن قطره سرد گفته می شود ، آموزش ما را بررسی کنید و آن را امتحان کنید ، خیلی سریعتر است و بعضی از افراد می گویند قهوه حاصل بهتر است ، اما تصمیم به شماست.

به غیر از توصیه من این است که آزمایش های زیادی را که دوست دارید با متغیرهای مختلف مانند آب ، نوع قهوه ، آسیاب های درشت مختلف و زمان استخراج انجام دهید. با این روش قادر خواهید بود آنچه را که دوست دارید بیشتر پیدا کنید و به این ترتیب به نوشیدنی عالی خود برسید.

اگر سوالی دارید یا نکات بیشتری نظری را در اختیار ما قرار می دهید ، خوشحال می شویم که از شما بشنویم!

آموزش

قهوه دم سر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *