آیا کافه یک هنر است؟


“هنر چیزی نیست که شما می بینید ، بلکه چیزی است که دیگران را می بینید.” – ادگار دگاس

در این پست از آقای قهوه مطالب زیر را خواهید خواند:

  • تعریف هنر
  • تکامل قهوه
  • قهوه به عنوان یک شکل بیان
  • آیا می توان یک باریستا را یک هنرمند دانست؟
  • نتیجه

تعریف هنر:

قبل از پاسخ دادن به این سؤال ، ابتدا می خواهم هنر را تعریف کنم تا ما با همان اصطلاحات صحبت کنیم و از هرگونه سوء تفاهم جلوگیری کنیم.

هنر توسط فرهنگ لغت آکسفورد به عنوان عبارت یا کاربرد مهارت و تخیل خلاق انسان تعریف شده است ، به طور معمول به شکل بصری مانند نقاشی یا مجسمه سازی ، تولید آثاری را انجام می دهد که در درجه اول به دلیل زیبایی یا قدرت عاطفی آنها مورد استقبال قرار می گیرد.

بنابراین اساساً هنر فعالیت انسانی است که با بیان آثار ملموس یا نامشهود از طریق خلاقیت ، بر تولید احساسات متمرکز است.

در مورد آهنگ یا نقاشی مورد علاقه خود فکر کنید ، آنها چه احساسی را ایجاد می کنند؟ به این معنا ، هنر وسیله ای برای بازآفرینی احساسات یا احساساتی است که انسان برای بیان خود برای هزاران سال از آن استفاده کرده است. (به عنوان مثال نقاشی غار)

به نظر من هنر راهی برای برقراری ارتباط چیزهایی است که با زبان گفتاری قابل توضیح نیست.

تکامل قهوه:

اگر کمی از منشأ قهوه بدانید ، می دانید که بیش از هزار سال از تاریخ بشر بوده است. در طی این دوره ۱۰۰۰ ساله ، فرهنگ قهوه به روش های زیادی تکامل یافته است:

برای اطمینان از کیفیت ، تکنیک های کشاورزی به طرز چشمگیری تغییر کرده اند ، فرآیندهای کباب کردن به منظور تقویت خواص قهوه تکامل یافته اند ، مخلوط قهوه برای ایجاد هماهنگی بین پروفایل های مختلف طعم ایجاد شده است و بسیاری از آنها روش های دم کردن در قرن گذشته اختراع شده است.

به طور خلاصه ، قهوه فقط از یک ضربه “کافئین” گرفته تا نوشیدنی پیشرفته و متنوع تری تکامل یافته است. این تحول به لطف مردم سراسر جهان در همه طرف سفر قهوه اتفاق افتاده است ، همانطور که می خواهیم “از دانه تا فنجان” بگوییم. از کشاورزان متعهد گرفته تا یک پایگاه مصرف کننده آگاه تر.

کافه به عنوان راهی برای بیان:

همانطور که می دانید ، بسیاری از ما که خود را خلاق می دانیم ، از قهوه به عنوان “نوشیدنی الهام بخش” استفاده می کنیم. که من شخصاً فکر می کنم از الکل بهتر است ، به خصوص با توجه به اثرات مضر نوشیدنی های الکلی.

به غیر از ارتباط آشکار بین کار خلاقانه و قهوه ، من از این عقیده حمایت می کنم که روند تهیه قهوه به خودی خود راهی برای بیان است.

و این روند طولانی معمولاً مسیری طولانی را از جایی که محصول نهایی (نوشیدنی) مصرف می شود ، آغاز می کند ، این فرایند هنری از همان مزارعی که قهوه در آن پرورش یافته است ، شروع می شود ، گام های زیادی را صرف می کند تا بتوانید محصول بالایی را برداشت کنید – گیاه قهوه با کیفیت.

در طرف دیگر فرآیند قهوه ، بریستاها را می یابیم که طی چند دهه اخیر به دلیل توانایی آنها در ایجاد نوشیدنی های خارق العاده ، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

بعضی از باریستاها “بوم” خود را برای بیان خود از طریق قهوه می یابند ، بنابراین روشهای جدیدی برای دم کردن قهوه ، دستور العمل های کوکتل و ترکیبهای عالی ایجاد می کنند.

به عنوان یک نقاش عالی که با دقت انتخاب می کند از کدام رنگ استفاده کند ، یک باریستای عالی توانایی انتخاب انواع مختلف قهوه و انواع مختلف طعم های موجود در آنها را برای ایجاد یک نوشیدنی برجسته دارد.

آیا می توان یک باریستا را به عنوان یک هنرمند در نظر گرفت؟

به عبارت ساده ، بله و خیر. اما من می خواهم با این پاسخ بیشتر به عمق خود بروم تا با من همراه باشید. مانند هر نوع هنر ، سطح مهارت بسیاری وجود دارد که در آن می توان هنرمندان را از صنعتگران صرف یا زنان جدا کرد.

فقط به این دلیل که می توانید یک قلم مو را در دست بگیرید به این معنی نیست که شما مانند پیکاسو هستید درست است؟ بنابراین همین اصل در مورد قهوه نیز صدق می کند ، فقط به این دلیل که می توانید قهوه درست کنید به این معنی نیست که شما یک هنرمند باشید.

در غیر این صورت ، هر کس که در یک کافی شاپ کار می کند ، یک هنرمند محسوب می شود. و بنابراین معنای هنرمند باید باشد ، کسی که چنین مهارت های بسیار خوبی را به دست آورده است که بتواند خود را به روشی بیان کند که می تواند بسیاری از افراد را خوشحال کند.

به نظر من باربیای عالی کسی است که می تواند بهترین قهوه یا قهوه را انتخاب کرده و آنها را به یک نوشیدنی فوق العاده تبدیل کند. به همان روشی که یک نویسنده کلمات صحیح را انتخاب می کند ، یا یک موسیقی دان کاملاً یادداشت می کند که یک باریستا با پتانسیل چیزی را می گیرد و آن را به هنر تبدیل می کند.

نتیجه:

در کل باید بگویم که قهوه را می توان در واقع یک هنر در نظر گرفت.

نکته زیبایی که در مورد قهوه وجود دارد این است که یک هنر زودگذر است ، این بدان معنی است که پس از مصرف ، کار هنری از بین می رود ، حداقل قسمت فیزیکی آن. اما احساسات و خاطراتی که هنگام نوشیدن برانگیخته می شوند ، نزد کسی که آن را داشت ، باقی می ماند.

به این معنا ، قهوه یک هنر است که مصرف می شود و هر تجربه کاملاً متفاوت خواهد بود ، حتی اگر آن نوشیدنی یکسانی باشد و همان barista. نکته عالی دیگر در مورد هنر قهوه این است که بیش از یک حس (طعم ، بو و بینایی) را جذب می کند ، بنابراین می توان آنرا یک هنر چند حسی دانست.

دانستنی های قهوه

باریستاتعریف هنرتکامل قهوههنر قهوههنرمند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *