آشنایی با انواع گونه های قهوه


درخواست خود را با فنجان قهوه در میان بگذارید!!! با توجه به شرایطی که در آن قرار دارید می توانید از انواع دان قهوه استفاده کنید:

بعضی مواقع نیاز به انرژی زیادی دارید یا می خواهید بیدار بمانید، گاهی نیاز به آرامش دارید و یا گاهی به خوابی راحت و … هر نوع دانه قهوه ای (عربیکا-روبوستا) ویژگی های خاص خود را دارد که به جزییات آن ها در مطالب بعدی اشاره می شود.

حتما  انرژی می خواهید؟

اگر نیاز به آرامش دارید…

با خوابی آسوده موافقید؟

قبل از آشنایی با انواع دانه های موجود در بازار، بهتر است بدانیم که معنی این جمله ها چیست؟!

فقط عربیکا!!!

میگن عربیکا اتیوپی محشره!

قهوه روبوستا درست کرده ام!

معمولاً از ترکیب هر دو استفاده می کنم، هم عربیکا هم روبوستا!

این جملات، به استفاده افراد از انواع گونه های قهوه اشاره دارد. هر کدام از گونه های قهوه به دلیل ویژگی‌های خاص خود، طرفداران و مصرف کنندگان خود را دارند با یک مثال، مطلب بهتر درک می شود:

وقتی به یک میوه فروشی می روید ممکن است از سیب، چندین مدل را ببینید، یکی زرد رنگ و دیگری سبز یا قرمز، این دو در ظاهر متفاوتند و مزه شان نیز متفاوت است و هر کدام در یک شهر حتی کشور رشد می‌کنند، اما در اصل هر دو سیب اند!!!

از فنجان به مزرعه:

به قبل از دم آوری قهوه بازمی گردیم! به چه چیزی خواهیم رسید؟

ظاهر متفاوت درختان قهوه

قهوه دم شده در فنجان← پودرقهوه← دانه قهوه← میوه قهوه← درختان قهوه →

به تفاوت نوع دانه ها که نشئت گرفته از تفاوت در نوع درخت است خواهیم رسید.

انواع دان قهوه:

انواع دان قهوه یا میوه قهوه از سه نوع درخت تولید می شود، عربیکا، روبوستا و لیبریکا که هر کدام از این نوع قهوه‌ ها، ویژگی‌ های مختص خود را دارند، ویژگی ‌هایی همچون: عطر، کافئین، قدرت رشد درختان قهوه، طعم و ظاهر. البته قهوه لیبریکا در بازار های جهانی، چندان رایج نیست.

جدا از این که قهوه‌ ها در انواع عربیکا و روبوستا و لیبریکا متفاوتند، مناطق کشت قهوه نیز می‌تواند ظاهر، طعم، عطر و به طور کلی بارزه‌های طعمی دانه را تحت تاثیر خود قرار دهد. به عنوان مثال:

بارزه‌ های طعمی قهوه ‌ای که در کنیا کشت می‌ شود با قهوه تولید شده در کشور اندونزی تفاوت دارد. به همین دلیل بعضی از قهوه دوستان عاشق قهوه‌ های یک کشور یا یک منطقه خاصی می شوند و تمایل دارند همیشه از آن دانه‌ ها استفاده کنند.

 دانه روبوستا در سمت راست تصویر و دانه عربیکا در سمت چپ تصویر قرار دارد

عربیکا کنیا = دانه عربیکایی که در کنیا کشت می شود.

روبوستا اندونزی = دانه روبوستایی که در اندونزی کشت می شود.

این نکته را فراموش نکنید که تفاوت قیمت دان‌ های قهوه با یکدیگر دلیلش بد یا خوب بودن آن نیست، بلکه شرایط کشت در هر کشور مختلف استو سبب تولید قهوه‌ ای با عطر و طعم متفاوت حجم و گستردگی متفاوت و در نهایت، قیمت متفاوت می‌شود.

یادآوری:

وقتی نام از قهوه فرانسه یا قهوه ترک برده می‌شود، اشاره به روش و متدی برای درست کردن قهوه دارد. به عنوان مثال برای تهیه قهوه ترک باید فیلترهایی چون تهیه قهوه در ظرف مخصوص (قهوه جوش)، استفاده از پودر قهوه با درجه آسیاب و دمای آب متناسب و … را رعایت کرد تا نوشیدنی نهایی قهوه ترک شود.

بعضاً به اشتباه یاد می شود که قهوه فرانسه دانه ایست که متعلق به کشور فرانسه است اما همانطور که گفته شد قهوه فرانسه، اسپرسو، قهوه عربی و … به روشی برای تهیه قهوه اشاره می کنند.

منبع: eliteworldhotels , coffeechoiceguide

دانستنی های قهوه

آشنایی با انواع گونه های قهوهاسپرسوانواع دان قهوهپودرقهوهدانه روبوستادانه عربیکادانه قهوهدرختان قهوهفنجان قهوهقهوه ترکقهوه جوشقهوه روبوستاقهوه عربیقهوه عربیکاقهوه عربیکا اتیوپیقهوه فرانسهکافئینکشت قهوهلیبریکامیوه قهوه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *