آیا قهوه یک میوه است؟ حقیقت شگفت انگیز درباره لیوان قهوه صبح شما


تصور رایج  در جهان در رابطه با قهوه این است که فهوه یک نوشیدنی تیره ، تلخ و کافئین دار حاصل از لوبیا قهوه است.

وقتی از منظر صرفاً بیولوژیکی به قهوه نگاه می کنید، این تصور بسیار ظریف تر می شود. دانه های قهوه لوبیا نیست. بلکه ، آنها دانه هایی از گیلاس قهوه هستند.

دوستداران قهوه همانند ما ، این روزها به قهوه هایی با کیفیت بالاتر دسترسی دارند و بنابراین، ما شروع به تشخیص نوع قهوه مورد علاقه خود می کنیم و به همین دلیل است که شروع به سوال می کنیم. این قهوه از کجا می آید؟ نوع دانه آن چیست؟ آیا این قهوه عربیکا است یا یک روبوستا؟

در این مقاله ، ما توضیحاتی در مورد چگونگی تبدیل شدن دانه های قهوه به نوشیدنی ای که بسیار دوستش داریم ، برای شما بیان خواهیم کرد. پس با آقای قهوه همراه باشید.

آیا قهوه یک میوه است؟

بله، درست است قهوه یک میوه است. دانه های قهوه که می شناسیم و دوست داریم در واقع هسته یک میوه است. این میوه ها کاملاً شبیه گیلاس به نظر می رسند ، و در واقع به آن گیلاس قهوه می گویند.

گیاه قهوه یک درخت میوه است. میوه ها از نظر ظاهری شبیه به انواع توت ها هستند. آنها سبز می شوند و هرچه بالغ تر می شوند ، قرمزتر می شوند.

پس از برداشت ، پوست و پالپ برداشته می شود و آنچه باقی مانده است ، دانه ها است.

سرانجام دانه ها برشته می شوند و به آنها به عنوان “دانه های قهوه” معروف می شوند.

سمت راست گیلاس قهوه و سمت چپ دانه قهوه

دلیل اینکه چرا گیلاس قهوه هرگز به اندازه توت فرنگی یا گیلاس معمولی محبوبیت پیدا نکرده است ، صرفاً به این دلیل است که در خوردن آنها از نظر تغذیه ای ارزشی وجود ندارد.

گیلاس قهوه

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، گیلاس قهوه یک میوه پیچیده است که از قسمت های مختلفی تشکیل شده و در نهایت با تمام وجود به سمت دانه قهوه سبز که برای دم کردن قهوه استفاده می شود ، می رسد.

قبل از شروع رشد گیلاس ، گلها از درخت قهوه بیرون می آیند و از آن جدا می شوند. در مجموع ۹ ماه زمان لازم است تا گیلاس قهوه کاملاً بالغ و آماده برداشت شود.

گیلاس های قهوه بسته به نوع آن به رنگ سبز ، سبز و نارنجی یا زرد روشن می شوند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که یک گیلاس قهوه چه مزه ای دارد؟ فقط یک اشاره ، مانند نوشیدنی آن مزه ندارد. اگرچه کشاورزان با تجربه می توانند نوع قهوه را فقط با چشیدن گیلاس آن بیان کنند ، این طعم به دلیل تمام فرآیندی که قهوه طی می کند با نوشیدنی آن بسیار متفاوت است.

عطر و طعم آن به موارد مختلف بستگی دارد ، اما یک ویژگی مشترک بین آنها است و آن که همه آنها مثل عسل شیرین هستند. برخی از آنها مانند انبه طعم می دهند ، برخی دیگر مانند انواع توت ها و سایر گیاهان دارویی ، و اگر این روند به خوبی انجام شود ، برخی از صفات به نوشیدنی منتقل می شوند.

وقتی یک گیلاس قهوه را گاز میزنید، متوجه می شوید که بیشتر پوست و دانه آن ( قهوه سبز ) است. پوست سفتی دارد و ماده خمیری شکلی به دانه ها چسبیده اند.

افسانه قدیمی چگونگی کشف قهوه این است که چوپان گله ای اتیوپی متوجه شد که بزهای او پس از خوردن گیلاس قهوه به طور ناگهانی دارای انرژی زیادی شدند.

احتمالاً شما نیز در مورد کپی لوفی بدنام ، که گیلاس های قهوه توسط او خورده و دفع می شود نیز شنیده اید.

پادشاه کافئین

عاشقانه انسان با گیاه قهوه نه به دلیل عطر و طعم میوه بلکه به دلیل اثرات تحریک کننده آن می باشد . این طعن آور است زیرا کافئین مکانیسم دفاعی گیاه قهوه در برابر آفات است.

هنگامی که دانه های قهوه را خرد می کنید ، هنوز هم بسیار متراکم هستند. اگر سعی می کنید دانه قهوه سبز را خرد کنید ، آسیاب شما با مشکلات جدی روبرو خواهد شد. با این حال ، وقتی قهوه را می پزید ، دانه آن شکننده می شوند. و برای خرد کردن و تولید آماده می شوند.

سرخ کردن قهوه یک عامل مهم در طعم دادن به آن است. با این حال ، اولین اقدام برای تهیه نوشیدنی تحریک کننده کافئین سرخ کردن قهوه است.

هنگامی که یک فنجان قهوه خوشمزه و خاص را تهیه می کنید ، طعم آن با شرایط کشاورزی گیاه ارتباط زیادی دارد. با این حال ، با تمام صداقت ، طعم نوشیدنی و میوه قهوه تفاوت چندانی با هم نخواهد داشت.

می توانید آن را با یک استیک و یک تکه گوشت گاو خام مقایسه کنید. طعم دهنده ها کاملاً متفاوت خواهند بود.

با این حال ، اگر به تجربه عطر و طعم گیلاس قهوه حساس هستید و قادر به بازدید از یک مزرعه قهوه نیستید ، باید Cascara را امتحان کنید.

Cascara یک محصول فرعی ساخته شده از قهوه است که مدت هاست در آمریکای لاتین مورد علاقه اشخاص قهوه است. پس از دفع گیلاس ، پوست قهوه با دقت خشک می شود. محصول نهایی به عنوان Cascara یا بعضی اوقات به عنوان چای گیلاس قهوه شناخته می شود.

Cascara بیشتر از قهوه به چای شباهت دارد. شیرین است ، اما هنوز هم طعم گیلاس قهوه ای بی نظیری دارد. همچنین دارای کافئین در سطح چای سیاه می باشد.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ما در میان بگذارید. آقای قهوه

دانستنی های قهوه

Cascaraپادشاه کافئینچای سیاهدانه های قهوهروبستاسرخ کردن قهوهعربیکاقهوه سبزکپی لوفی بدنامگیلاس قهوهلوبیا قهوه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *