چگونه نوشیدن قهوه به لاغری کمک میکند؟


قهوه و کافئین آن به کاهش وزن کمک می کند اما این کار چگونه انجام می شود؟ قبل از بازکردن این بحث، بهتر است توضیحی مختصر درباره متابولیسم داده شود. معمولا کسانی که به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند کم و بیش این واژه برای شان آشنا است.

متابولیسم:

به تجزیه کردن مواد غذایی و استفاده از انرژی آن اشاره دارد، هرچه سرعت متابولیسم بالا باشد بدن نیز با سرعت بیشتری مواد غذایی را جذب و هضم کرده و سوزاندن چربی ها نیز شدت می گیرد، بازگردیم بر سر موضوع اصلی!

قهوه با چند راه کار به کاهش وزن کمک می کند:

۱- سرکوب اشتها

نوشیدن قهوه توانایی این را دارد که اشتهاتون رو سرکوب کند تا کمتر سراغ خوردن غذا بروید. در ضمن ریشه واژه و بیوگرافی قهوه، قها می باشد که بی اشتهایی معنا می شود البته به این ویژگی قهوه پیرامون اشتها، در گذشته نیز پی برده شده بود.

خب راهکار بعدی چی هست؟

کمتر خواهید خورد!

۲- افزایش متابولیسم بدن

قهوه و کافئین آن باعث افزایش سوخت و ساز در سلول های شما می شوند که به تجزیه بافت های چربی منتهی می شود. در واقع بدن اسیدهای چرب را در خون آزاد می کند که این عمل باعث شکسته شدن چربی ها می شود و در نهایت آن ها به انرژی تبدیل می شوند.

اینم از راه کار بعدی قهوه

۳- افزایش انرژی راهکار دیگر قهوه برای لاغری

به طور کلی کافئین را می توان ماده ای محرک نام گذاری کرد. مصرف کافئین سطح هوشیاری را بالا برده و از خواب آلودگی نیز جلوگیری می کند.

کافئین فقط در فعالیت های ذهنی تاثیر نمی گذارد بلکه در فعالیت های فیزیکی مانند دویدن یا وزنه زدن هم کاملا موثر است و انرژی به شما منتقل می کند. در واقع کافئین با افزایش انرژی کمک می کند تا فعالیت بیشتری انجام دهید در نتیجه وزن بیشتری را می توانید بکاهید اما در هر حال شما به اندازه کافی تلاش کنید. با عملکرد کافئین و تاثیراتش بر بدن و ذهن آشنا شوید.

قهوه سبب افزایش سوخت و ساز بدن می شود

به میزان و نحوه مصرف قهوه در روز توجه کنید.

معمولا نوشیدنی ها و قرص های لاغری خالی از کافئین نیستند.

گفته شده که قهوه ادرار آور نیز می باشد و مصرف آن با افزایش ادرار همراه است. برای اطلاعات بیشتر از خواص قهوه به این بخش مزاجعه کنید.

قابل توجه بیماران قلبی، قهوه و کافئین درون آن بر روی قلب نیز تاثیراتی می گذارد.

قهوه می تواند چربی سوز خوبی باشد!:

کافئین در تمامی مکمل‌های چربی سوز یافت می‌شود زیرا یکی از معدود مواد طبیعی است که اثر چربی‌سوزی آن برای همه اثبات شده است. تحقیقات نشات می‌دهند که کافئین متابولیسم بدن را بین ۳ تا ۱۱ درصد افزایش می‌دهد.

تحقیقات دیگری نشان می‌دهند که کافئین به طور خاص چربی سوزی را به مقدار ۱۰ درصد در افراد چاق و ۲۹ درصد در افراد لاغر افزایش می‌دهد. اما این امکان وجود دارد که در طولانی مدت این اثر قهوه کمتر شود.

سخن آخر: رعایت اعتدال در مصرف کافئین فراموش نشود.

منابع: wikihow, bodybuilding

قهوه و سلامتی

افزایش انرژی راهکار دیگر قهوه برای لاغریافزایش متابولیسم بدنچگونه نوشیدن قهوه به لاغری کمک میکندسرکوب اشتهاسوخت و ساز بدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *