فواید قهوه با عسل و نحوه تهیه آن


عسل موجود در قهوه یک روش بسیار قدیمی برای شیرین کردن قهوه است و همچنین دارای فواید سلامتی زیادی است.

قهوه یک آنتی اکسیدان شناخته شده است – تا زمانی که بدون شکر و شیر باشد – و عسل یک داروی باستانی برای بسیاری از بیماری ها است و در کنار هم آنها فقط می توانند خوب عمل کنند.

بنابراین بیایید ببینیم که چگونه می توان این دو را با هم مخلوط کرد و چه فواید سلامتی در آنها نیز وجود دارد.

آیا می توانید عسل را به قهوه خود اضافه کنید؟

بله ، می توانید عسل را به قهوه خود اضافه کنید و به نظر می رسد که بسیار خوب باشد. یک طعم بسیار متفاوت از قهوه با شکر است ، به این دلیل که عسل به خودی خود عطر و طعم عمیق و غنی دارد.

بسته به میزان عسلی که شما به فنجان قهوه خود اضافه می کنید طمع آن را کم و بیش احساس میکنید. عسل بیشتر = طعم بیشتر ، بلکه کالری بیشتری نیز دارد و در دراز مدت می توانید با استفاده از عسل زیاد در یک فنجان قهوه ، مزایای آن را از دست بدهید.

همچنین این سؤال وجود دارد که دقیقاً چه زمانی عسل را به یک فنجان قهوه اضافه کنید ، زیرا ممکن است این یک عمل ساده به نظر برسد اما هنوز هم باید به جزئیات آن توجه داشته باشید.

۱- هرگز عسل را به قهوه داغ اضافه نکنید

افزودن عسل به قهوه ای که داغ است – مثل یک اسپرسو تازه یا قهوه فیلتر – خوب نیست. مشکل در اینجا نوع قهوه نیست بلکه درجه حرارت مایعات است.

می بینید اگر گرمای قهوه بیش از دمای معینی باشد (معمولاً ۴۰ درجه سانتی گراد / ۱۰۴ درجه فارنهایت) وعسل را به آن اضافه کنید، عسل بیشتر خصوصیات خود را از دست می دهد و اگر بخواهید عسل را در آن نقطه اضافه کنید ، دلیلی برای نوشیدن آن وجود ندارد.

یک فنجان قهوه در حدود ۹۰ درجه سانتیگراد / ۱۹۴ فارنهایت تولید می شود ، و هنگامی که کار خود را در مرحله دم کردن انجام می دهند خنک می شوند.

بنابراین چه موقع باید عسل را به قهوه اضافه کنید؟

عسل را فقط وقتی که حدود ۴۰ درجه سانتیگراد / ۱۰۴ درجه فارنهایت باشد به قهوه خود اضافه کنید. در حال حاضر بیشتر افراد در اندازه گیری دمای قهوه خود زحمت نخواهند داشت و این قابل درک است.

کارهایی که می توانید انجام دهید این است که بگذارید کمی فنجان قهوه خنک شود و اگر بتوانید فنجان را راحت نگه دارید بدون اینکه خیلی داغ باشد ، یا اگر می توانید یک جرعه بخورید و شما را نمی سوزاند ، می توانید عسل را اضافه کنید.

حتی اگر نمی خواهید صبر کنید تا قهوه به اندازه کافی خنک شود ، افزودن عسل در ۵۰ درجه سانتیگراد / ۱۲۲ F باز هم بهتر از قهوه تازه دم کرده است.

۲- اطمینان حاصل کنید که عسل طبیعی اضافه کنید

نکته دیگری که باید مراقب آن باشید ، دریافت عسل طبیعی و واقعی است. چرا این را می گویم؟

می دانید چند نوع عسل وجود دارد ، عسل تقلبی یا مصنوعی. این عسل اکثراً یک عسل واقعی است که رقیق شده و با افزودن قندها یا شیرین کننده ها به یک دسته بزرگتر تبدیل شده است و فقط از طریق برخی آزمایشات بسیار خاص می توان آنرا جدا از عسل طبیعی و واقعی گفت.

یکی از این تست ها در MyBeeLine.co است و شما می توانید از این اینفوگرافیک استفاده کنید تا بفهمید که عسل شما تقلبی است یا خیر.

ساده ترین راه برای انجام این کار ، بدون اینکه قبلاً عسل بخرید و تست کنید ، جستجوی عسل خام یا طبیعی است.

این عسل در خالص ترین شکل آن است و ممکن است هر از گاهی حاوی قطعه های ولگرد گرده ، مقداری موم زنبور عسل ، و احتمالاً هر از گاهی یک بال زنبور عسل باشد.

این عسل است که هیچ وقت با چیزی جز زنبورها لمس نمی شود و گاهی اوقات یک لغزش اتفاق می افتد. این زباله ها اثبات این است که به هیچ وجه عسل دستکاری نشده است.

عسل پاستوریزه عسل است که گرم شده و سپس اجازه می دهد تا خنک شود ، تا بتواند آثار احتمالی مخمر را از بین ببرد ، بنابراین محصول نهایی تخمیر نمی شود.

به نظر من این امر واقعاً لازم نیست زیرا بیشتر عسل ها برای مصرف آنها بی خطر هستند ، اما برای هرکدام خاص هستند. به خاطر داشته باشید که عسل پاستوریزه به دلیل فرایند گرمایش ممکن است مزایای سلامتی خود را از دست داده باشد یا نباشد.

در آخر مطمئن شوید که به دنبال عسل ارگانیک نیز باشید.

این بدان معناست که زنبورها با گلهای ارگانیک تغذیه شده اند و این نشان دهنده طعم و عطر نهایی عسل است. همچنین این بدان معنی است که زنبورها از گرده مصنوعی یا آب قند تغذیه نشده اند.

نحوه اضافه کردن عسل به قهوه

شما نیاز دارید:

  • یک فنجان قهوه سیاه ، خنک شده بنابراین لمس آن گرم است
  • عسل خام ، ارگانیک
  • یک قاشق چایخوری برای اندازه گیری و مخلوط کردن
  • حوله کاغذی برای تمیز کردن احتمالی

تا زمانی که قهوه شما داغ نشود ، می توانید عسل را به آن اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که قاشق چایخوری شما تمیز است. یک قاشق چایخوری عسل را بچسبانید ، و کمی آن را بچرخانید تا شکاف عسل را که می رود ، قطع کنید.

قاشق مرباخوری را به آرامی داخل قهوه بریزید و بگذارید کمی هم ذوب شود.

ظرف عسل (معمولاً یک شیشه) را ببندید و با یک حوله کاغذی مرطوب که عسل را روی آن قرار داده اید ، تمیز کنید.

به قهوه برگردید ، قاشق مرباخوری را به آرامی جابجا کنید و هر از گاهی آن را بلند کنید تا ببینید که آیا همه عسل ها ذوب شده اند یا خیر.

ممکن است قهوه شما کمی تغییر کند. این طبیعی است.

با نوک قاشق چایخوری در کف فنجان قهوه احساس راحتی کنید. اگر کمی ضخیم و چسبناک باشد ، هنوز هم عسل وجود دارد. مرتب هم بزنید تا همه حل شود.

پس از اتمام کار ، قهوه شما آماده نوشیدن است!

چه نوع قهوه ای با عسل بهتر می شود؟

نوع قهوه ای که برای قهوه عسل خود استفاده می کنید به احتمال زیاد طعم نهایی نوشیدنی را بدست می آورد.

صدها نوع دانه قهوه برای انتخاب وجود دارد و هر مکانی که لوبیا آن رشد یافته و طرز تهیه آن بو داده شود ، واقعا روی طعم نهایی قهوه تأثیر می گذارد.

بنابراین می خواهم دو گزینه به شما ارائه دهم که فکر می کنم خیلی خوب با عسل پیش بروید ، و شما می توانید موارد خاص خود را بفهمید یا یکی از این موارد استفاده کنید.

آفریقا به دلیل تمایل به تولید دانه های قهوه ظریف ، عسل و شراب بسیار قشنگ شناخته شده است. بعضی اوقات فرآیندهای مرطوب و گاهی خشک هستند.

اما آنها همیشه این عطر و طعم میوه ای ، سبک عربیکا را تأمین می کنند و اغلب در قلمرو عسل سرازیر می شوند. این بسیار عالی است وقتی که به دنبال قهوه برای جفت کردن عسل هستید ، زیرا این دو با شگفتی با هم کار خواهند کرد.

یک نور سبک یا متوسط ​​همیشه اجازه می دهد تا از نت های واقعی دانه های قهوه بدرخشد. این بدان معنی است که شما در واقع می توانید عطر و طعم قهوه خود را حس کنید.

آیا قهوه با عسل سالم است؟

بله ، تا زمانی که قهوه ای که قصد اضافه کردن آن را دارید عسل خیلی گرم نشده باشد ، آنگاه عسل فواید سلامتی آن را تأمین می کند.

شما همچنین باید مراقب باشید که چقدر عسل قصد دارید به قهوه خود اضافه کنید.

اضافه کردن عسل بیشتر باعث ایجاد شانس قوی تر این مزایا می شود ، اما باعث افزایش کالری نیز می شود. برای اکثر افراد ممکن است این بد نباشد ، اما اگر در مسافرت کاهش وزن هستید یا فقط کالری حساب می کنید ، این چیزی است که باید در خاطر داشته باشید.

و مانند هر چیز ، مزایای سلامتی نشان داده نمی شود مگر اینکه این ترکیب را به طور مرتب بنوشید و صبر داشته باشید.

هر چیزی که شما برای استفاده از مزایای سلامتی خود استفاده کنید معمولاً در دوزهای اندک مصرف می شود. این باعث می شود ایمنی حاصل شود ، اما همچنین به این معنی است که شما نیاز دارید که به طور مرتب و نه فقط به طور مرتب به مصرف یک کالای دیگر بپردازید.

بیایید برخی از این مزایای سلامتی را ببینیم :

فواید اضافه کردن عسل به قهوه

۱- هر دو عسل و قهوه از نظر آنتی اکسیدان سرشار هستند

عسل مجموعه ای از آنتی اکسیدان های خاص خود را دارد و این فقط با مجموعه خواص تقویت کننده سلامتی قهوه بازی می کند.

با هم ، این دو می توانند به کاهش تأثیر رادیکالهای آزاد بر بدن کمک کنند.

اگر نمی دانید رادیکال های آزاد چیست ، یک توضیح کوتاه این است: رادیکال های آزاد سلول های ناپایدار هستند که الکترون ها را از سلول های دیگر سرقت می کنند. این منجر به سلولهای “بیمار” می شود که در نهایت می توانند به سلولهای سرطانی تبدیل شوند.

دلیل این اتفاق به این دلیل است که بدن ممکن است نتواند مواد مغذی کافی را برای تغذیه مناسب خود فراهم کند. و این اغلب به دلیل رژیم غذایی ضعیف ، سبک زندگی بی تحرک ، کمبود خواب ، استرس بیش از حد و غیره اتفاق می افتد.

بنابراین به طور خلاصه ، یک شیوه زندگی ضعیف منجر به احتمال بیشتر رادیکال های آزاد می شود که ممکن است سلامتی فرد را تهدید کند.

آنتی اکسیدان های عسل و قهوه (که در مورد انواع توت ها و چای نیز وجود دارد) آمده و به صرفه جویی در روز کمک می کنند و باعث جلوگیری از دزدی رادیکال های آزاد از سلول های دیگر می شوند.

۲- عسل و قهوه ممکن است گردش خون را بهبود بخشد

ممکن است به نظر می رسد چیزی جزئی باشد ، اما در طولانی مدت می تواند به خود قلب کمک کند تا به درستی عمل کند ، اکسیژن کافی به مغز وارد کند و احتمال ابتلا به بیماری های قلب را کاهش دهد.

اگر موفق به حفظ فشار خون شدید، کلسترول شما متعادل است ، در غیر این صورت شما ازفشار خون رنج می برید.

کلسترول بالا اغلب منجر به تشکیل چربی در طول شریان ها می شود که به نوبه خود جریان خون را محدود کرده و فشار را افزایش می دهد.

یکی دیگر از دلایل عسل و قهوه ممکن است به گردش خون کمک کند این است که آنها همچنین به تنظیم قند خون کمک می کنند. این کار با کاهش مقاومت به انسولین انجام می شود ، به این معنی که مقدار کلی گلوکز در جریان خون کمتر خواهد بود.

این منجر به شیوع دیابت نوع ۲ می شود و چه کسی نمی خواهد این تهدید را کاهش دهد؟

۳- عسل و قهوه ویتامین ها و مواد معدنی لازم را به همراه دارند

ترکیب فوق العاده ای بین شیرینی و تغذیه ، عسل میزبان کل ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن انسان می آورد.

این در واقع یک راه خوب برای به دست آوردن حداقل روزانه شما ، از جمله منیزیم ، سلنیوم و روی است که یافتن همه آنها دقیقاً آسان نیست بلکه بسیار ضروری است.

قهوه به خودی خود یکی دیگر از منابع ویتامین ها و مواد معدنی است ، اما شاید کمتر از عسل تأثیر بگذارد.

ترکیب این دو نتیجه در یک نوشیدنی مفید و سالم که باعث می شود بدن در طول روز محکم شود.

۴- عسل موجود در قهوه به کاهش مصرف کلی کربن کمک می کند

از آنجا که عسل و قهوه هر دو به کاهش قند خون از طریق آنتی اکسیدان مربوطه کمک می کنند ، به تنهایی بسیار عالی هستند.

اما ترکیب قهوه سیاه با عسل فقط کمی تغییر می کند.

ابتدا شیرینی کمتری را تشخیص می دهید ، زیرا قندهای موجود در عسل نسبت به قندهای نیشکر متفاوت است. یعنی قند شیرین تر است. اما شما نمی خواهید اضافه کنید عسل بیشتر ، از آنجا که شما در حال حاضر دیده ام چیز زیادی را که در وهله اول اضافه کرده اید.

این امر منجر به یادگیری نوشیدن قهوه کمتر شیرین می شود ، که ممکن است در هنگام مشت به نظر نمی رسد بسیار اشتها آور باشد اما در طولانی مدت منجر به اجتناب از چندین مشکل سلامتی می شود.

دوم ، شما گزینه هایی برای نسخه سالم تر قهوه معمولی هستید. این بدان معناست که اگرچه قهوه شما شیرین شده است ، و بنابراین حاوی کربوهیدرات است ، اما از ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های بیشتری نیز نسبت به هر لات موجود در زمین برخوردار است.

این همه به زیبایی در کاهش مصرف کربوهیدرات موثر است ، که اگر شما یا یک دوست عزیز سعی در تمیز خوردن و دوری از غذاهای فرآوری شده دارید ، یک قدم مهم است.

نتیجه

اضافه کردن عسل به قهوه باعث می شود تا یک فنجان قهوه بسیار سالم بماند ، تا زمانی که بیش از حد از عسل استفاده نکنید.

این ماده ویتامین ها ، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها را به ارگانیسم می رساند و از آن ها همیشه قدردانی می شود.

قهوه و سلامتی

قهوه با عسل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *