قهوه و تاثیرات آن بر قلب


چه قدر به قلب تان توجه می کنید؟ ضربان قلب! حتما برای همه مهم است که قلب شان درست کار کند. با مصرف متعادل قهوه، احتمال آسیب رساندن آن به بدن خیلی کم است و بر عکس کلی شواهد نشان از مزایای فراوان این نوشیدنی دارند.

نوشیدن ۳ الی ۵ فنجان قهوه در رابطه است با کاهش خطر برخی بیماری های قلبی از جمله نارسایی قلبی.

این درست است که کافئین می تواند فشار خون را در یک بازه زمانی کوتاه افزایش دهد اما!!! نتایج مطالعات طولانی مدت نشان داده است که نوشیدن قهوه، فشار خون را در طول زمان افزایش نمی دهد این یعنی نوشندگانی که به طور منظم قهوه می نوشند می توانند کاملا از مزایای قهوه بهره مند شوند. البته این را فراموش نکنید که نوشیدن قهوه وقت و زمان دارد! وقت مناسب نوشیدن قهوه چه زمانی است؟

یک سری به اطلاعات منتشر شده از دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۵ بزنیم:

در این مقاله اشاره می کند افرادی که روزانه ۳ الی ۵ فنجان قهوه نوشیدند، احتمال کمتری دارد که آن ها، به هر علتی مرگ زودرس داشته باشند، هم چنین این را نیز دریافتند که آن ها به طور خاص در مقایسه با کسانی که اصلا قهوه نمی نوشند یا کم مصرف می کنند، احتمال کمتری دارند که با بیماری های قلبی یا سکته مغزی بمیرند.

بفرمایید مطالعه!

آنالیز منتشر شده پیرامون گردش خون در سال ۲۰۱۳:

این آنالیز نتیجه ۳۶ مطالعه بر روی قهوه بوده است که بر روی بیش از یک میلیون بیمار انجام شد. محققان نتیجه گرفتند مردمی که قهوه را در حد اعتدال می نوشند به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی در آن ها نسبت به کسانی که نمی نوشند کاهش می یابد.

آزمایش منتشر شده در رابطه با گردش خون در سال ۲۰۱۲ :

نارسایی قلبی از ۵ مطالعات بالینی که بر روی بیش از ۱۴۰۰۰۰ بیمار بود، نشان داد کسانی که روزانه ۴ فنجان قهوه می نوشند احتمال کمتری دارد که نارسایی قلبی در آن ها بوجود آید.

مقاله منتشر شده در مجله خط سلامتی:

با وجود اینکه قهوه باعث افزایش جزئی فشار خون می‌شود که این اثر به مرور زمان از بین می‌رود ، قهوه باعث افزایش خطر بیماری قلبی نیست و حتی میتوان گفت خطر سکته در افرادی که قهوه مصرف می‌کنند کمتر هم می‌باشد

یک خبر خوب برای قلب تان:

دکتر؟ انقد مهمه که اینجوری جار میزنی؟؟؟؟

البته که مهمه! قهوه دارای صدها فیتوکمیکال منحصربه فرد است که می تواند به کاهش التهاب کمک کند اما اگر شما مستعد اضطراب هستید، نوشیدن در حد اعتدال نیز ممکن است برای سلامتی تان خوب نباشد. با خواص قهوه آشنا شوید.

نوشیدن قهوه در رابطه با ریتم قلب:

در یک بررسی بزرگ از اطلاعات منتشر شده در سال ۲۰۱۳ در رابطه با قلب که بر روی بیش از ۱۱۵۰۰۰ نفر انجام شده بود محققان دریافتند که نوشیدن قهوه خطر نامنظم شدن ضربان قلب را بالا نمی برد.

توصیه پزشکان در رابطه با نوشیدن قهوه:

دکتر امیدوارم نگید که قهوه نخورم!

بسیاری از پزشکان به بیماران شان که بیماری های قلبی دارند یا ریتم قلب شان نامیزان است، توصیه می کنند که مصرف کافئین و نوشیدنی های کافئین دار را محدود کنند یا به صورت کامل از آن اجتناب کنند اما می توانید چند فنجان روزانه مصرف کنید و از آن کلی لذت ببرید اگر!!! احساس می کنید که ریتم قلب تان را به هم نمی زند.

هشدار در رابطه با نوشیدن قهوه:

اگر شما بعد از مصرف کافئین احساس می کنید که تپش قلب یا اضطراب یا علائم دیگری دارید، بهتر است دیگر قهوه ننوشید. اگر روزانه قهوه می نوشید حتما نحوه و میزان نوشیدن قهوه را مطالعه کنید.

نخور عزیزم! نخور

در ضمن:

  • نوشیدن بیش از ۵ فنجان در روز توصیه نمی شود.
  • از قهوه های بدون کافئین هم می توان استفاده کرد اما قهوه های بدون کافئین هم، خالی از کافئین نیستند یعنی درصد بسیار پایینی از کافئین در آن باقی می ماند البته نوشیدنی های کافئین دار از نظر دوز و مواد افزودنی متفاوت از قهوه است.
  • بهتره یکباره حجم زیادی کافئین رو وارد بدن نکنید. و سعی کنید از نوشیدنی های بنوشید که کافئین کمتری دارند. در این خصوص مطلب کافئین بیشتر متعلق به کدام قهوه است را مطالعه کنید.
  • در مطلب خواص قهوه به طور کامل به موارد بیشتری از خواص قهوه اشاره شده است می توانید آن را مطالعه کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر درمورد کافئین می توانید به مطلب آشنایی با کافئین و عملکرد آن مراجعه کنید.
  • اگر نزدیکان تان مبتلا به فشار قلب یا … هستند و قهوه را به صورت بی رویه مصرف می کنند این مطلب را برای شان از طریق شبکه های اجتماعی ارسال کنید.

منبع: everydayhealth.com

قهوه و سلامتی

بیماری های قلبیخواص قهوهریتم قلبفشار خونفنجان قهوهقت مناسب نوشیدن قهوهقهوه و تاثیرات آن بر قلبکافئیننارسایی قلبینحوه و میزان نوشیدن قهوهنوشیدن قهوه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *